Ogłoszenia duszpasterskie

III Ndz. Zw., Niedziela Słowa Bożego – 26.01.

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:
wtorek – wsp. św. Tomasza z Akwinu,
piątek – wsp. św. Jana Bosko.
2. Ojciec Święty Franciszek ustanowił dzisiejszą niedzielę, Niedzielą Słowa Bożego. Można nabyć w zakrystii, pomoc liturgiczno-duszpasterską służącą do lepszego przeżycia tej niedzieli, w cenie 15 zł. Także dziś obchodzimy 67. Światowy Dzień Trędowatych pod hasłem: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.
3. Z racji, że 28.01. wypada we wtorek, zapraszamy dzisiaj na Mszę wieczorną jako dziękczynienie za beatyfikację sługi bożego kard Stefana Wyszyńskiego, i o godz. 17.00 na wystawienie Najśw. Sakramentu, Różaniec i Rozważanie.
4. Dzisiaj są zbierane ofiary, do puszek pod chórem, na obiady w szkole dla dzieci z ubogich rodzin.
5. W I-sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17.00. Przez kolejnych pięć I-sobót miesiąca, wypełniamy wezwanie MB z Fatimy. Msza o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 18.00.
6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego, na każdej Mszy będzie poświęcenie gromnic. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego, tego dnia modlimy się szczególnie za siostry i braci zakonnych. Taca będzie przeznaczona na potrzeby zakonów klauzurowych.
Jest to także pierwsza niedziela miesiąca, zapraszamy na godz. 17.00 na nabożeństwo adoracyjne połączone ze zmianą tajemnic różańcowych. Rada Parafialna będzie zbierać ofiary na cele inwestycyjne.
7. Zapraszamy w przyszła niedzielę po mszy wieczornej na Koncert kolędowy. Wystąpi chór Sursum Corda z Bazyliki św. Krzyża oraz nasz chór Deesis.
8. Osoby potrzebujące wsparcia finansowego na opał, proszone są o kontakt z Parafialnym Zespołem Caritas (nr telefonu znajduje się w gablocie).
9. Trwa wizyta duszpasterska w domach naszych parafian. Wizytę kolędową rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o godz. 15.30. W dni kolędowe Msze będą odprawiane tylko rano o godz. 7.30.
W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:
27.01. poniedziałek – Sadowej 13 i Kaczanowskiego,
28.01. wtorek – Dalekiej, Górskiej i Spacerowej,
29.01. środa – Chmielnej, Krótkiej, Wołodyjowskiego i Strumykowej,
30.01. czwartek – Zagłoby, Podbipięty, Zamiennej, Raszyńskiej i Lazurowej,
31.01. piątek – Czarnieckiego, Błękitnej początek, Zecerskiej, Lotników, Zamiejskej, Okopowej, Szarotki, Stokrotki, Sasanki i Niezapominajki.
10. W styczniu są wolne intencje Mszalne.