Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela Zwykła – 15.09.

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:
poniedziałek – wsp. św. Korneliusza i Cypriana,
wtorek – wsp. św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego,
środa – Święto św. Stanisława Kostki,
piątek – wsp. św. Męczenników Koreańskich,
sobota – Święto św. Mateusza.
2. Dzisiaj przypada 53. Światowy Dzień Środków Komunikowania Społecznego, który w tym roku obchodzony jest pod hasłem Wszyscy tworzymy jedno.
3. Obchodzimy także IX Tydzień Wychowania, pod hasłem Zamieszkać razem z Jezusem.
4. Dziś zapraszamy dzieci klasy III a i c wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 12.30 i po niej na spotkanie przygotowujące do przyjęcia I-Komunii św., a za tydzień zapraszamy na takie spotkanie dzieci klasy III b wraz z rodzicami.
5. Zapraszamy wszystkich chętnych dzisiaj na Różaniec po Mszy wieczornej, w ramach Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.
6. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę pod hasłem Polska pod Krzyżem.
7. W środę, w święto patronalne młodzieży zapraszamy na Mszę wieczorną młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania.
8. Także w środę odbędzie się XV Samorządowa Pielgrzymka do Rokitna, którą zakończy o godz. 18.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. kard. Kazimierza Nycza.
9. Rozpoczęliśmy kolejny rok pracy formacyjnej w naszych Wspólnotach. Zapraszamy do włączania się do: Róż Żywego Różańca, Grupy Czwartkowej, Odnowy w Duchu Św., Parafialnego Zespołu Caritas, Chóru, Scholi, ministrantów czy lektorów.
10. W sobotę Szkoła Podstawowa nr 1 zaprasza w godz. 10-13 na tradycyjny festyn, podczas którego, między innymi zorganizowane będzie w budynku szkoły, stanowisko honorowego krwiodawstwa. Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji oddawania krwi.
11. Organizujemy 05.10. pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii.