Wizyta duszpasterska 2020

W Kodeksie Prawa Kanonicznego odnajdujemy kan. 529 § 1, który mówi: „Pragnąc dobrze wypełnić funkcję pasterza, proboszcz powinien starać się poznać wiernych powierzonych jego pieczy. Winien zatem nawiedzać rodziny, uczestnicząc w troskach wiernych, zwłaszcza niepokojach i smutku oraz umacniając ich w Panu, jak również – jeżeli w czymś nie domagają – roztropnie ich korygując”. 

Podstawowym celem wizyty duszpasterskiej jest modlitwa księdza wraz z parafianami w ich domach, poświęcenie domu oraz błogosławieństwo dla rodziny na cały rok. Ponadto jest to okazja do rozmowy na tematy rodzinne i duszpasterskie oraz przedstawienie programu duszpasterskiego na najbliższy rok. Zwyczajowo przygotowujemy stół nakryty białym obrusem z postawionym na nim krzyżem i świecami, oraz wodą święconą i kropidłem. Przy okazji kolędy parafianie mogą złożyć dobrowolną ofiarę na rzecz wspólnoty parafialnej.

Trwa wizyta duszpasterska w domach naszych parafian. Wizytę kolędową rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o godz. 15.30, a w soboty o godz. 10.00. W dni kolędowe Msze św. są odprawiane tylko rano o godz. 7.30, z wyjątkiem sobót.

Pożądek odwiedzin:


07.01. wtorek – Pięknej rozpoczynając z obu stron,
08.01. środa – Kochanowskiego, Narutowicza, Topolowej i Bursowej,
09.01. czwartek – Suchej, Bończy, Sosnowej, Bukowej, Morskej i Tuwima,
10.01. piątek – Grunwaldzkiej, Jodłowej, Źródłowej, Jarzębinowej, Świerkowej i Rymarskej,
11.01. sobota – Zacisze rozpoczynając z obu stron.

13.01. poniedziałek – Miejskiej, Al. Jerozolimskich i Wiejskiej
14.01. wtorek – Głównej i Spokojnej,
15.01. środa – Twardej i Białej,
16.01. czwartek – Szpitalnej, Bliskiej, Małej i Kredowej,
17.01. piątek – Partyzantów niska zabudowa, Wapiennej i Szpital,
18.01. sobota – Sadowej niska zabudowa i Pęcickiej.